امام كاظم عليه السلام فرمود: خدا در زمين بندگانى دارد كه براى رفع نيازهاى مردم مى كوشند؛ اينان در روز قيامت در امان هستند.//// الكافي (ط - الإسلامية)، ج‏2، ص: 197.
 


  چاپ        ارسال به دوست

آیه‌ها و آینه‌ها

ماجرای تعویض نگهبانان شهید مدرس در زندان!

محبوبیت در بین مردم مسئله ایست که شاید خیلی از افراد به دنبال رسیدن به آن باشند. قرآن کریم روشی ساده اما در عمل سخت را برای رسیدن به محبوبیت در جامعه بیان می‌کند و آن این است که ایمان بیاورید و عمل صالح انجام دهید.

آیه:

خداوند متعال در قرآن می‌فرماید:

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا مریم/96

خدای رحمان کسانی را که ايمان آورده‌اند و کارهای شايسته کرده‌اند، محبوب همه می‌گرداند.

آینه:

حکایت؛ مأمورینی که محافظ شهید مدرّس در زندان بودند، ابتدا از نزدیک شدن به آقا، بر حذر داشته می‌شدند ولی پس از چندی از مریدان و حامیان ایشان شدند. آن‌ها در ظاهر حالتی خشن به خود می‌گرفتند تا مأموران شهربانی به آن‌ها شک نکنند و در حقیقت یار و پرستار باوفای او بودند. نیروهای مخصوص و جاسوسان وقتی از این روابط مطلع می‌شدند، مأمورین را به جای دیگر انتقال می‌دادند و عده‌ای دیگر را به‌ جای آن‌ها می‌آوردند ولی طولی نمی‌کشید که مامورین جدید هم به ایشان علاقه‌مند می‌شدند و تحت تأثیر روح بزرگ و کمالات معنوی مدرّس قرار می‌گرفتند. از این رو هر سه ماه یک‌بار مأمورین را تغییر می‌دادند.

یکی از زندانبانان گفته بود: روزی که به قلعه خواف آمدم، چندان آشنایی با آقای مدرس نداشتم، اما بعد از چندی فهمیدم چه سیّد بزرگواری است، یک روز سؤال کردم: آقا برای شما این نان و ماست و خوراک بادمجان کافی است؟ اجازه بدهید تا غذای بهتری برایتان تهیه کنیم؟ آقا پاسخ داد


به نان خشک قناعت کنیم و جامه دلق                            که بار منّت خود بِه که با منّت خلق 


همچنین وقتی مدرّس وضو می‌گرفت و به نماز می‌ایستاد، مأمورین زندان سعی می‌کردند خود را سریعاً به آقا برسانند و در نماز او شرکت کنند.1

 

  1. با اقتباس و ویراست از کتاب نماز خوبان


١٧:٠٢ - يکشنبه ١٤ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٤١٣    /    تعداد نمایش : ١٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: