امام كاظم عليه السلام فرمود: خدا در زمين بندگانى دارد كه براى رفع نيازهاى مردم مى كوشند؛ اينان در روز قيامت در امان هستند.//// الكافي (ط - الإسلامية)، ج‏2، ص: 197.
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در مراسم عزاداری هیئت های انقلابی:

کجای عاشورا درس مذاکره می دهد؟ این سخن تحریف عاشورا است

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در مراسم عزاداری هیئت های انقلابی:

کجای عاشورا درس مذاکره می دهد؟ این سخن تحریف عاشورا است. مذاکره با آمریکا اینقدر بزرگ است که امام حسین را به خاطرش اینقدر کوچک کنیم؟ حضرت صریحا بیان کرد ما اهل بیت پیامبرهستیم و با یزید بیعت نمی کنیم

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به سخنان تحریف شده در خصوص مذاکره امام حسین (ع) با یزید با بیان اینکه کجای عاشورا درس مذاکره می دهد؟ این سخن تحریف عاشورا است و اینکه مذاکره با آمریکا اینقدر بزرگ است که امام حسین را به خاطرش اینقدر کوچک کنیم؟ افزود: حضرت صریحا بیان کرد ما اهل بیت پیامبرهستیم و مانند منی با یزید بیعت نمی کند بلکه می ایستم و مردانه میجنگم
حجت الاسلام المسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در سلسله نشست‌های هیئت‌های انقلابی که در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان برگزار می شود با بیان اینکه دوسالی است، که مطرح می کنند کربلا درس مذاکره است گفت: می گویندامام حسین (ع) به دنبال مذاکره بایزید بود و  به شکل استناد تاریخی این را موضوعی مسلم در تاریخ فرض می کنند که امام در چارچوب منطق می خواست مذاکره کنند ولی طرف مقابل زیر بار نرفت و ناچار به جنگیدن شدند.
وی با اشاره به اینکه ادعا می کنند در دهه های اخیر و بعد از انقلاب  است که علما از گفتن اینکه امام حسین (ع) قصد مذاکره داشت خجالت می کشند افزود: می گویند امام میدانست یزید انعطاف بیشتری نسبت به ابن زیاد دارد و به دنبال دیدار با یزید و به تفاهم رسیدن با او بود.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها، با بیان اینکه در کربلا بین امام حسین (ع) و لشگر یزید چه اتفاقاتی رخ می دهد گفت: در کربلا نامه زیاد به امام می رسد که یزید به من نامه نوشته سر بر بالشت نگذارم و از نان سیر نخورم مگر یا تو را بکشم یا تسلیم حکم من و حکم یزید شوی، امام  پس از خواندن نامه ، آن را پرت کردند و گفت امکان ندارد تا ابد حسین حکم یزید زنازاده را بپذیرد و به خدا سوگند مرگ خیلی شیرین تر از این است؛ حالا این امام را می گویند میخواست با یزید به تفاهم برسد!
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان گفت: این همه نقل برای ما معتبر نیست که نقل قاتل امام حسین که فاسق پست بوده را بپذیریم و بگوییم امام دنبال مذاکره بود، مذاکره با آمریکا اینقدر بزرگ است که امام حسین را به خاطرش اینقدر کوچک کنیم؟
وی در رابطه با صلح امام حسن نیز گفت: امام حسن با دلی پر از خون صلح کرد و اگر یاران بی عرضه امام حسن استوار بودند این اتفاق نمی افتاد، به خاطر بی عرضگی و سستی یاران بود؛ امام علی هم راضی به حکمیت نبود، امام می گفتند این ها قرآن را قبول ندارند و ناچار شد، این صلح از روی  اضطرار بود، امام حسین با چه کسی صلح کند؟ کسی که صراحتا میگوید یا باید کشته شوی یا یعت کنی.
وی ادامه داد: عجیب است آمریکایی ها قرآن هم سر نیزه نگذاشته اند و فقط یک لبخند زده اند و برای یک لبخند مسئولان ما اینگونه از امام حسین خرج می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان تصریح کرد: کجای عاشورا درس مذاکره می دهد؟ این سخن تحریف عاشورا است، تاریخ عاشورا وجود دارد اگر چه امام وظیفه هدایتی خود را در هر شرایطی انجام می دهد، این نگاه به واقعه عاشورا جفا و ظلم به امام حسین (ع) است و افرادی که این مطالب را بیان می کنند برای جبران ضعف خویش است.
وی در رابطه با تحریف عاشورا افزود: حالا این که می گویند  عاشورا درس مذاکره می دهد؛ این تحریف عاشورا نیست؛ بلکه نابود کردن آن است، امام می خواست عمرسعد را به سوی خود بکشاند نه اینکه از این طریق با یزید به تفاهم برسد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در پایان گفت: اگر امام حسین در مدینه می گفت بیعت نمی کنم ولی سکوت می کنم راضی می شدند و دست امام را هم میبوسیدند، این طور به حادثه عاشورا نگاه کردن ظلم مضاعفی بر امام حسین است آن هم در کشوری که مردمش با تمام وجود امام حسین را دوست دارند بیایم چهره ای از امام ترسیم کنیم که وجود خارجی ندارد برای اینکه ضعف خودمان را جبران کنیم.


١٦:٤٠ - يکشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٠٦٣    /    تعداد نمایش : ٣١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: