امام كاظم عليه السلام فرمود: خدا در زمين بندگانى دارد كه براى رفع نيازهاى مردم مى كوشند؛ اينان در روز قيامت در امان هستند.//// الكافي (ط - الإسلامية)، ج‏2، ص: 197.
 


  چاپ        ارسال به دوست

آیه‌ها و آینه‌ها

انزجار میرزای آشتیانی از انگلیس حتی پس از فوت

از دستورات کاربردی اسلام به اهل ایمان این است که نگذارید کفار بر شما تسلط پیدا کنند. شاید حداقل کاری که از ما بر می‌آید این است که از خرید اجناس خارجی که موجب تقویت کفار می‌گردد خودداری کنیم حتی اگر این اجناس مرغوب باشند.

آیه:
خداوند متعال در قرآن می‌فرماید:
و لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً  النساء/141
خداوند هرگز كافران را بر مؤمنان تسلّطى نداده است

 

 

 

 

 

آینه:

حکایت؛ حاج میرزا احمد پسر کوچک میرزای آشتیانی می‌گفت: در خواب دیدم که پدرم به من فرمود: محمد هاشم (پسر بزرگ میرزا) چیزی روی قبر من انداخته که من ناراضی و ناراحتم. من نامه‌ای به نجف اشرف به خدمت مرحوم میرزا موسی که از شاگردان مرحوم نائینی بود، نوشتم و از ایشان خواستم بدون آنکه خواب مرا نقل کند از برادرم در خصوص پدرم و درباره مقبره او سؤال کند تا معلوم شود چه اقدامی نموده که آن مرحوم راضی نیست. میرزا موسی با برادرم محمد هاشم صحبت کرد، برادرم گفته بود: چون قبر پدرم در مقبره مرحوم شیخ جعفر شوشتری بوده، کهنه و مخروبه شده، مقداری کرباس کهنه و مندرس هم روی قبر گذاشته بودند. من قبر ایشان را تجدید و تعمیر کردم و در عوض آن کرباس کهنه مقداری ماهوت انگلیسی روی آن قبر انداخته‌ام، آنگاه میرزا موسی نامه مرا به برادرم نشان داده بود و معلوم شد که آن مرحوم همان طوری که در زندگی با دشمن دین و ملت مسلمان یعنی انگلیس، مبارزه می‌کرد و نفرت داشت پس از مرگ هم به وسیله خواب بیزاری خود را از این کفار اظهار نموده‌ است. 1

1.       با اقتباس و ویراست از کتاب مردان علم در میدان عمل


١٦:٣٢ - يکشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٠٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: